INVENTURA SKLADU od 29. 7. do 2. 8. 2024! Objednávky budeme znovu odesílat 5. 8. 2024.
Zákaznická podpora:731466907

Jak správně vyprat funkční oblečení?

Už se Vám stalo, že jste si koupili drahé a kvalitní oblečení nebo ponožky a při prvním praní se Vám oblečení zničilo nebo ztratilo funkčnost? Tak je pro jistotu perete v ruce? No nejste první ani poslední. Přečtěte si tenhle krátký článek o tom, jak vyprat správně funkční oblečení a už se Vám nic podobného nestane.

Návod na praní funkčního oblečení, krok za krokem:    

    

  

 Světlé a barevné odstíny perte odděleně pouze u prvních dvou praní, pak už není třeba.  

Perte bez aviváže! - Nikdy neperte funkční oblečení s aviváží nebo v pracím prášku, který obsahuje aviváž. Aviváž obaluje vlákna příze, tím se vlákna oslabují a oblečení Vám nebude odvádět vlhkost od těla, nebude hřát a ani mít termoregulační vlastnosti. prací symboly (3)
Perte na 30°C - 
Vložte oblečení do bubnu pračky a zvolte jakýkoliv z šetrných programů, kde nastavíte teplotu na 30°C. Většinou to jsou programy na krátké praní, nebo programy přímo na sportovní oblečení nebo vlnu. Při vyšší teplotě by se Vám funkční oblečení mohlo srazit a bylo by Vám malé. Například ponožky ze 100% merino vlny se Vám při vyšší teplotě srazí a ztvrdnou. Po uschnutí si je můžete tak akorát připíchnout na nástěnku, jako upomínkový předmět Jak NEprat ponožky. 
prací symboly (6)

Sušička NE! Nikdy nedávejte funkční ponožky ani jiné funkční oblečení do sušičky. Vysoká teplota sušičky je zničí ještě víc, než vyšší teplota při praní. Pověste na sušák. Vyprané funkční oblečení pověste na sušák a počkejte až uschne.
prací symboly (4)

Nebělte. 
prací symboly (2)

 Nečistěte chemicky! Mohlo by to oblečení ublížit a ztratilo by funkční vlastnosti.
prací symboly (1)

Nežehlete funkční oblečení ani ponožky! Vysokou teplotou by oblečení přišlo o funkčnost.
prací symboly (5)

 
Nic složitého ne? Teď už nemusíte mít strach, co s funkčním oblečením udělá pračka.

Vůbec nic, jenom je vypere! 

 

TIP na ponožkyAby jste si merino ponožky nezamíchali dohromady s ostatním prádlem a náhodou je nevyprali špatně, tak si pořiďte sáček na praní. (Koupíte skoro v každé drogérii nebo obchodě s domácími potřebami.)Sáček můžete přihodit do koše na prádlo nebo ho zavěsit v koupelně (nebo prádelně) na háček a házet do něho ponožky. 

 

Tvůj tým APASOX!